A SZEF kiállásának első sikere

Nem a közszférára vonatkozik a kormány bértömeg-gazdálkodási terve…

A SZEF máris elérte első sikerét a konföderáció részéről Orbán Viktor 29 pontos akciótervében kifogásolt vagy félreértelmezhető pontok tisztázása kapcsán.

Nagy Anna kormányszóvivő ma bejelentette, hogy a kedden bejelentett bértömeg-gazdálkodás bevezetésénél és a 15 százalékos bértömeg-csökkentésnél “nem általában a közszféráról” beszél a kormány, “tehát nem tanárokról, nem orvosokról, nem ápolókról” van szó, “hanem olyan gazdasági társaságokról, amelyek többségi állami tulajdonban vannak”.

A kormányszóvivő ezzel kapcsolatos nyilatkozata meghallgatható a Klubrádió oldalán az alábbi linken: http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=110123

Az ATV is beszámol a kormányszóvivő helyesbítéséről és rövid interjút készített Varga László SZEF-elnökkel is. A videó az alábbi linkre kattintva nézhető meg: http://atv.hu/videotar/20100610_bertomeg_csokkentes_helyesbitett_a_kormanyszovivo

Korábbi, ehhez kapcsolódó hírünk:
Egyeztetni akar a SZEF a tervezett kormányzati lépésekről, 2010. június 9.

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

A kormány késlekedik, de mi nem várunk!

Egyenlő munkáért egyenlő bért! Európa-szerte cserbenhagyják a dolgozó nőket! Az uniós tagállamok túlnyomó többsége – köztük Magyarország is – elmulasztotta a bérátláthatósági irányelv nemzeti jogba történő átültetésének vasárnapi határidejét. Az