35 éves a SZEF! Ünnepség és kiáltvány

2026. május 15-én lezajlott a SZEF éves munka kongresszusa, melyet a szervezet alapításának 35. évfordulós ünnepsége követett. Az éves munka kongresszus a kötelező feladatokon kívül elfogadta az új kormány és a szociális partnerek felé megfogalmazott kiáltványát, az úgynevezett kongresszusi zárónyilatkozatot, mely itt olvasható.

A 35. évfordulós ünnepséget megtisztelték jelenlétükkel az ÉSZT, a Liga, MASZSZ és a Munkástanácsok elnökei, Szöllősi Istvánné, a SZEF első ügyvivője és Földiák András korábbi elnök, valamint a tagszervezetek meghívott vendégei. A kongresszust videóüzenetben köszöntötte Wolfgang Katzian, az ÖGB és egyben az ESZSZ elnöke.

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

A kormány késlekedik, de mi nem várunk!

Egyenlő munkáért egyenlő bért! Európa-szerte cserbenhagyják a dolgozó nőket! Az uniós tagállamok túlnyomó többsége – köztük Magyarország is – elmulasztotta a bérátláthatósági irányelv nemzeti jogba történő átültetésének vasárnapi határidejét. Az