A kollektív szerződések fenntartása a munkabéke fontos feltétele

A Közalkalmazottak Országos Munkaügyi Tanácsa Munkavállalói Oldala kezdeményezi a Szociális és Munkaügyi Minisztériumnál a KOMT plenáris ülésének összehívását

A Közalkalmazottak Országos Munkaügyi Tanácsa (KOMT) Munkavállalói Oldala kezdeményezi a Szociális és Munkaügyi Minisztériumnál a KOMT plenáris ülésének összehívását, mivel az elmúlt napokban több (közalkalmazottakat képviselő) szakszervezettől, érkezett információ arról, hogy önkormányzatok intézkedésére hivatkozással közalkalmazottakat foglalkoztató intézmények vezetői – esetenként törvénysértő módon – felmondják a hatályos kollektív szerződést.

A KOMT Munkavállalói Oldala ezért azt javasolja, hogy jelenségeket a KOMT plenáris ülésén elemezzék, majd közös állásfoglalásban indítványozzák a konfliktusok megoldását, megerősítve, hogy a kollektív szerződések fenntartása a munkabéke fontos feltétele.

A KOMT Munkavállalói Oldala által Dr. Gulyás Kálmán SZMM-szakállamtitkárnak írt levél, amelyben kérik az ülés összehívását, csatoltan olvasható az oldal alján.

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Európai Közszolgálati Nap 2026

Az Európai Közszolgálati Napon a hazai közszolgálati munkavállalókat képviselő legnagyobb hazai szövetségként nektek mondunk köszönetet, akik oktattok, neveltek, kutattok, gondoskodtok, működtetitek a közigazgatást, a közgyűjteményeket, és a kulturális és művészeti

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét!

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét! A négy meghatározó, jelentős taglétszámmal rendelkező országos szakszervezeti szövetség közös javaslatot tett az országos érdekegyeztetés jövőbeli rendszerének megújítására. A javaslat teljes szövegét

Veszélyben a szociális és kohéziós források

Hatalmas a tétje az Európai Unió 2028–2034 közötti többéves pénzügyi keretének (MFF), a jelenlegi tervek alapján ugyanis komoly a veszélye annak, hogy a szociális támogatások és a kohéziós alapok látják