Beszámoló az “Így szervezünk mi 2.” online eseményről

Dinamikusan fejlődik a SZEF tagszervezete a Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (TDDSZ) az ország két pontján is!

A június 10-én tartott “Így szervezünk mi” online bemutató második alkalmán a Pécsi Tudományegyetem (PTE) és a Szegedi Biológiai Kutatóközpont (SZBK) TDDSZ csoportjai is sikereikről számoltak be.

A PTE-n 2025 március végén több mint 60 taggal alakult meg a csoport, fókuszban a bérkérdések és a munkakörülmények javításával. Azóta a taglétszám meghaladta a 240 főt, és a folyamatos akcióiknak köszönhetően már számos kisebb sikert értek el, valamint megkezdődtek a tárgyalások a munkáltatói oldallal a rendezett viszonyok kialakításáért. A feladatokról, kihívásokról és a csoport munkájáról Bigazzi Sára számolt be.

Eközben az SZBK-ban, Koppány Gergő vezetésével, a HUN-REN modellváltás okozta bizonytalanságok sarkallták a dolgozókat a cselekvésre. Itt is robbanásszerű volt a fejlődés: a taglétszám mindössze két hónap alatt 1-ről 37-re nőtt, ami a kollégák rendkívüli aktivitását és elkötelezettségét bizonyítja.

Mindkét példa ékesen mutatja: a kutatásban és a felsőoktatásban dolgozók egyre inkább felismerik az összefogás erejét, és készen állnak arra, hogy közösen lépjenek fel jogaikért és jobb munkakörülményeikért!

 

A beszélgetés visszanézhetőa SZEF youtube-csatornáján erre a linkre kattintva.

Ne maradj le eseményeinkről és képzéseinkről, iratkozz fel a SZEF hírlevelére!

 

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Öt konföderáció nyilatkozata a minőségi munkahelyekért

Az öt magyar szakszervezeti konföderáció közösen tett javaslatot az Európai Bizottság kezdeményezéséhez, a minőségi munkahelyek kialakításának kötelezővé tételéről minden tagország számára. A hazai követelések nagy része tartalmilag megegyezik az Európai

Köszönet a közös kiállásért

A Szakszervezetek Együttműködési Fóruma számos tagszervezetével közösen állt ki a munkavállalói, az állampolgári, valamint a kisebbségi jogok védelme, a szólás- és véleményszabadság, illetve a gyülekezési- és szervezkedési szabadság értékei és

Beszámoló az Európai Ifjúsági Eseményről

2025. június 13-án és 14-én került megrendezésre Strasbourgban az idei Európai Ifjúsági Esemény. A helyszínt Európai Parlament biztosította. Az esemény célja, hogy az Európában élő, tevékenykedő, közügyek iránt érdeklődő fiatalok