Az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezetével egyeztettünk

Az ENSZ Nemzetközi Munkaügyi Szervezete (ILO) 3 konföderáció képviselőivel egyeztetett a hazai szociális párbeszéd kérdéseiről 2023. szeptember 26-án, Budapesten. A tanácskozáson kiemelt téma volt az állam és a szakszervezetek kapcsolata, az érdekegyeztetés ágazati- és nemzeti szintű problémái.
A találkozón részt vettek: Csóti Csaba (SZEF), Pallagi Gyula (MASZSZ), dr. Kéri Ádám (Liga), továbbá az ILO részéről Beate Andrees, regionális igazgató, Claire Harasty, a Közép-európai Iroda vezetője, Tomka Veronika és Pierre de Lame, a közép-európai és a regionális ILO hivatalok munkatársai.

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

A kormány késlekedik, de mi nem várunk!

Egyenlő munkáért egyenlő bért! Európa-szerte cserbenhagyják a dolgozó nőket! Az uniós tagállamok túlnyomó többsége – köztük Magyarország is – elmulasztotta a bérátláthatósági irányelv nemzeti jogba történő átültetésének vasárnapi határidejét. Az