Orbán válasza a sztrájkbizottságunknak

 

Az Országos Közszolgálati Sztrájkbizottság (OKSZ) által Orbán Viktor miniszterelnöknek 2019. március 20-án benyújtott sztrájkköveteléseket és tárgyalási kezdeményezést tartalmazó levélre a Sztrájktörvény 2. § (2) bekezdésében foglaltak alapján a kormány öt napon belül válaszolt. A március 25-én 18 óra 22 perckor érkezett levélben Szalay-Bobrovniczky Vince helyettes államtitkár a tárgyalások megkezdését megelőzően nyilatkozatot kér arról, hogy a sztrájkot kezdeményező szakszervezet rendelkezik a tisztviselők többségének felhatalmazásával.  

Az 1994-ben kötött megállapodás szerint a kormányzati igazgatás területén csak e többség birtokában szervezhető sztrájk. És mivel a Sztrájkbizottságban résztvevő kilenc szakszervezet egyike a  Magyar Köztisztviselők, Közalkalmazottak és Közszolgálati Dolgozók Szakszervezete (MKKSZ), valamint a sztrájkkövetelések 3. pontja szerint az OKSZ képviseli az MKKSZ kormányzati tisztviselők és önkormányzati köztisztviselők keresetének rendezésére irányuló sztrájkkövetelését, így a kért nyilatkozatot rövid időn belül meg fogja küldeni a bizottság a kormány képviselője számára.

 

 

Földiák András

az OKSZ elnöke

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

A kormány késlekedik, de mi nem várunk!

Egyenlő munkáért egyenlő bért! Európa-szerte cserbenhagyják a dolgozó nőket! Az uniós tagállamok túlnyomó többsége – köztük Magyarország is – elmulasztotta a bérátláthatósági irányelv nemzeti jogba történő átültetésének vasárnapi határidejét. Az

Nyílt levél a foglalkoztatáspolitikáért

Nyílt levél A foglalkoztatáspolitika hosszabb távon nem maradhat önálló, felelős kormányzati képviselet nélkül   A Munkástanácsok Országos Szövetsége (Munkástanácsok) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) aggodalommal vették tudomásul, hogy az