Már 211 napja…

A legutóbbi OÉT ülés 2010. december 2-án volt. Azóta nem egyeztet a kormány a szakszervezetekkel.

A második Orbán-kormány továbbra is semmibe veszi a szociális partnereket azzal, hogy az oldalak többszöri kérése ellenére sem hívta össze az Országos Érdekegyeztető Tanács ülését.

Ehelyett írásban várja a szakszervezetek és a munkáltatói szervezetek véleményét az Országgyűlés plénuma elé kerülő, szociális partnerekkel való kötelező egyeztetést igénylő, a magyar állampolgárok, munkavállalók életét sokszor alapvetően befolyásoló törvényjavaslatokkal kapcsolatban, illetve az érdekegyeztetés a kormány szerint “költséges és nem hatékony” rendszerének átalakításáról.

A munkavállalói és a munkaadói oldal többször is kinyilvánította már: nem akarnak “levelező tagozatot” fenntartani a kormánnyal, a személyes, szemtől-szembeni konzultáció hívei.

Ahogyan ez Európában szokás…

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Az európai szakszervezetek nemet mondanak a megszorításokra

  Az Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) Gazdasági Munkabizottsága november 16-án tartotta évzáró ülését Brüsszelben. Napirendjén az európai munkavállalók szempontjából különösen időszerű és fontos kérdések szerepeltek: az EU makrogazdasági kilátásai, a