Tüntetnek és sztrájkolnának az APEH-os és a vámos munkavállalók

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Dolgozók Szakszervezete és a Vám- és Pénzügyőrség Független Szakszervezete március 4-én közös tüntetést tart a Pénzügyminisztérium épülete előtt…

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Dolgozók Szakszervezete (amely a SZEF tagja) és a Vám- és Pénzügyőrség Független Szakszervezete március 4-én közös tüntetést tart a Pénzügyminisztérium épülete előtt, hogy követeljék a tavaly elmaradt jutalmak kifizetését.
Ennek elmaradása és a 13. havi juttatás elvonása miatt 2009-hez képest 25-30 százalékkal csökkent a dolgozók keresete, ám az ellátandó feladatok száma jelentősen megnövekedett. Ezért a szakszervezetek most azt kérik a pénzügyminisztertől, hogy engedélyezze egyhavi bérnek megfelelő pluszpénz kifizetését, a minisztérium azonban csak kétheti összeget utalna át.
A dolgozók és a szakszervezetek azonban készek keményebb eszközökre, akár a munkabeszüntetésre is.

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Európai Közszolgálati Nap 2026

Az Európai Közszolgálati Napon a hazai közszolgálati munkavállalókat képviselő legnagyobb hazai szövetségként nektek mondunk köszönetet, akik oktattok, neveltek, kutattok, gondoskodtok, működtetitek a közigazgatást, a közgyűjteményeket, és a kulturális és művészeti

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét!

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét! A négy meghatározó, jelentős taglétszámmal rendelkező országos szakszervezeti szövetség közös javaslatot tett az országos érdekegyeztetés jövőbeli rendszerének megújítására. A javaslat teljes szövegét

Veszélyben a szociális és kohéziós források

Hatalmas a tétje az Európai Unió 2028–2034 közötti többéves pénzügyi keretének (MFF), a jelenlegi tervek alapján ugyanis komoly a veszélye annak, hogy a szociális támogatások és a kohéziós alapok látják