Elnök Úr: köszönjük!

KSZSZ levele Áder Jánosnak,aki megfontolásra visszaküldte az Országgyűlés elnökéhez az egyes jogállási törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, ami a közszolgálatban és a hivatásos szolgálatban dolgozók jogviszonyának

Áder János köztársasági elnök 2015. március 10-én észrevételeinek közlésével megfontolásra visszaküldte az Országgyűlés elnökéhez az egyes jogállási törvények módosításáról szóló törvényjavaslatot, ami a közszolgálatban és a hivatásos szolgálatban dolgozók jogviszonyainak lényeges kérdéseit módosítaná. A javaslatot előterjesztő Kormány és a döntést hozó Országgyűlés két törvényt is megsértett: a jogalkotásról szóló 2010. évi CXXX. törvényt, valamint a közszolgálati tisztviselőkről szóló 2011. évi CXCIX. törvényt (Kttv.)  Mindkettő előírja: az érintettek jogállását vagy feladatkörét érintő jogszabályok tekintetében a jogszabály előkészítője köteles gondoskodni arról, hogy a tervezetet előzetesen véleményezhessék.

Szakszervezeti szövetségünk 2015. január 6-án kezdeményezte, hogy erről, és egy másik törvénytervezetről azonnal kezdődjön meg az egyeztetés a Közszolgálati Érdekegyeztető Fórumon (KÉF). A Kttv. 2012. március 1-jén hatályba lépett, de a KÉF a mai napig nem jött létre, mivel a kormány nem írta alá – a szakszervezetek folyamatos sürgetése ellenére – a működéséről szóló megállapodást…

Az érintett munkavállalók és az érdekvédelmi szervezetek nevében megköszönjük, hogy Köztársasági Elnök Úr az elmulasztott előzetes érdekegyeztetés miatt nem írt alá egy törvénytervezetet.

Bízunk abban, hogy a „Köztársasági Elnöki Intő” ráébreszti a kormányzatot és a törvényhozást a hatályos jogszabályok betartásának fontosságára.

Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége

A visszaküldött törvényjavaslatok:

T/3115 + Áder János megfontolásra visszaküldő levele

T/3019 + Áder János megfontolásra visszaküldő levele

 

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Európai Közszolgálati Nap 2026

Az Európai Közszolgálati Napon a hazai közszolgálati munkavállalókat képviselő legnagyobb hazai szövetségként nektek mondunk köszönetet, akik oktattok, neveltek, kutattok, gondoskodtok, működtetitek a közigazgatást, a közgyűjteményeket, és a kulturális és művészeti

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét!

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét! A négy meghatározó, jelentős taglétszámmal rendelkező országos szakszervezeti szövetség közös javaslatot tett az országos érdekegyeztetés jövőbeli rendszerének megújítására. A javaslat teljes szövegét

Beszámoló az ESZSZ Végrehajtó Bizottságának üléséről

Az Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) Végrehajtó Bizottsága (VB) 2026. május 19-20-án megtartotta idei második tanácskozását személyes részvétellel, Brüsszelben. (Az első, márciusi ülést a közel-keleti háborús konfliktus miatt nem lehetett az