A SZEF őszi képzési ciklusának első alapszintű képzése zajlott 2024. szeptember 30-án Budapesten. A nap fő irányvonala a szakszervezeti szemléletváltás, amely lehetővé teszi a tagok aktív bevonására épülő tervezést és szervezést, a szolgáltatások helyett a részvételre alapuló közösségi cselekvésre helyezve a hangsúlyt. A résztvevők a sokféle képviselt terület ellenére azt fogalmazták meg, hogy a képzés egyik fő értéke az, hogy felismerhetik: a problémák mindenhol alapvetően ugyanazok, és hogy van lehetőség megoldások keresésére közösen, nem egyedül kell a küzdelmeknek nekivágni. Lényegi szempontként hozták be maguk a résztvevők a társterületek melletti kiállás fontosságát, az aktív szolidaritás gyakorlásának megtapasztalását, hogy az szorosabban kapcsolódjon a szakszervezeti élményhez.
A képzést záró értékelő gondolatokból kiemelhető a demokratikus működésre vonatkozó információk , a magasabb szintű tudatosság és megismerés igénye, valamint a közösség élményének fontossága.
SZEF alapszintű oktatás 1. csoport nyitónap
A SZEF őszi képzési ciklusának első alapszintű képzése zajlott 2024. szeptember 30-án Budapesten. A nap fő irányvonala a szakszervezeti szemléletváltás, amely lehetővé teszi a tagok aktív bevonására épülő tervezést és