22 regionális szakszervezeti szövetséggel együtt támogatjuk az Európai Szakszervezeti Szövetség elköteleződését és elképzeléseit az irányelv alakítása kapcsán.
A szövetségünk által képviselt szakszervezetek munkavállalói közvetlenül nem érintettek a szén-dioxid kibocsájtás zéró értékre történő átállásának munkaerőpiaci következményeiben, azonban aggodalommal figyelik az e kérdés kapcsán más ágazatok munkavállalóit érintő nehézségeket. Az ipari, kereskedelmi, szolgáltatási stb ágazatokban dolgozókat érintő, a zöld átállásból következő munkaügyi problémák a mi problémáink is. Mindannyian hiszünk az igazságos és zöld átmenet szükségességében!
A háztartások klímasemlegessé alakítása, vagy éppen a klímasemleges közlekedési eszközök beszerzése áttételesen jelentős terheket ró a közszférában foglalkoztatottakra is.
Támogatjuk, hogy az Európai Unión belüli regionális különbségekből fakadó eltérő végrehajtási módok megjelenjenek a szabályozástól a finanszírozásig minden szinten, ezzel is segítve az átállás következményeiben súlyosabban érintett országokat, közösségeket.
A szakszervezetek jelenleg is fontos szereplői és alaktói az átalakulásnak. Ahhoz, hogy ezért a szakszervezetek többet tehessenek, érdemi szociális párbeszédre van szükség nem csak az Európai Unióban, hanem Magyarországon is!
A SZEF elkötelezett, hogy a közszférában tudatosítsa a zöld és igazságos átmenet folyamatát. Szakszervezeteink aktivistáinak köszönhetően elindult a Zöld átállás a közszférában című projektünk, amin keresztül a következő hónapokban igyekszünk közös megoldásokat keresni és közös válaszokat találni a közszféra keretein belül is az igazságos zöld átalakulásra.
Az Európai Szakszervezeti Szövetség levelet és azt aláíróinak névsora itt érhető el.