A gyöngyösi B Braun gyár dolgozóinak sztrájkja

2021.03.10-én kezdték sztrájkjukat a gyöngyösi B Braun gyár dolgozói. Az üzem munkavállaói, nagyrészt nők , céljuk egy 8%-os béremelés elérése volt.

A SZEF és több magyar, illetve külföldi szervezet is szolidaritásukról biztosította és nagy figyelemmel követte az érdekérvényesítésben résztvevő dolgozókat és az előkészületeket segítő kollégákat egyaránt.

A maroknyi csapat volt, hogy a fagypont alatti hőmérsékletben állt a szabad ég alatt sztrájk idején. A sztrájk kezdetén, volt, hogy a sztrájkolónak fagypont alatti hőmérsékletben, szabad ég alatt kellett ácsorogniuk.

A gyöngyösi B Braun gyár dolgozói erkölcsi győzelmet arattak a 3 napon keresztül tartó kiállásukkal és bebizonyították, hogy erős közösséget alkotnak. A tárgyalások a cég és a szakszervezet között a héten megkezdődtek és remélhetőleg a sztrájkolók elvárásai rögzítésre kerülnek.

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

A kormány késlekedik, de mi nem várunk!

Egyenlő munkáért egyenlő bért! Európa-szerte cserbenhagyják a dolgozó nőket! Az uniós tagállamok túlnyomó többsége – köztük Magyarország is – elmulasztotta a bérátláthatósági irányelv nemzeti jogba történő átültetésének vasárnapi határidejét. Az

Nyílt levél a foglalkoztatáspolitikáért

Nyílt levél A foglalkoztatáspolitika hosszabb távon nem maradhat önálló, felelős kormányzati képviselet nélkül   A Munkástanácsok Országos Szövetsége (Munkástanácsok) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) aggodalommal vették tudomásul, hogy az