Országos tüntetés a rabszolgatörvény ellen – 2019.01.05.

Tisztelt Kollégám!

A SZEF Ügyvivőtestülete megszavazta a január 5-i demonstrációra szóló SZEF mozgósítást.

Országos tüntetés a rabszolgatörvény ellen

2019. január 5. szombat, Budapest, Hősök tere

 

Útvonal:

Andrássy út – Oktogon – Deák tér – Bajcsy Zsilinszky út – Alkotmány utca – Kossuth tér

Szerdán folytak az egyeztetések először a 16 szakszervezetet tömörítő Országos Sztrájkelőkészítő és Demonstrációszervező Bizottságban (OSZD), majd a civil szervezetekkel és a pártokkal közös előkészítő csoportban.

 

Az OSZD sztrájkkövetelése:

  • A rabszolgatörvény visszavonása és a Munka törvénykönyvének munkavállaló-barát átdolgozása.
  • Tisztességes bér, a közszolgálati bértáblák és szabályzók megújításával, a minimálbér és garantált bérminimum emelésével, a túlórák kifizetésével, a diplomás bérminimum létrehozásával.
  • A sztrájktörvény átdolgozása és az egységes érdekegyeztetési rendszer létrehozása.
  • A nyugdíjrendszer egészének átalakítása: rugalmas nyugdíjba vonulás, a bérplafon visszaállítása, a minimális nyugdíj határozott emelése …     

(A Pontokat most én rögzítettem, csütörtökön készül el a végleges megfogalmazás.)

A demonstráción a szakszervezetek 15 percet, a pártok és a civil szervezetek 10-10 percet kapnak a Kossuth téri színpadon.

Az OSZD nevében Kordás László, Szűcs Tamás és Földiák András fog beszélni.

Kérlek mozgósíts a demonstrációra!

Fontos, hogy a decemberben elkezdett jogos tiltakozás ne szakadjon meg – a kormány reményei szerint –, hanem folytatódjon, sőt erősödjön és egyre több városra terjedjen ki.

További felhívást, értesítést még igyekszünk küldeni.

Várjuk a SZEF tagszervezeteit és tagjait, szimpatizánsait fél kettőtől a MŰCSARNOK lépcsője közelében!

Budapest, 2019. január 3.

Oszd meg! Gyertek! Találkozzunk!

Földiák András

elnök

 

Országos tüntetés a rabszolgatörvény ellen

2019. január 5. szombat, Budapest, Hősök tere

 

Útvonal:

Andrássy út – Oktogon – Deák tér – Bajcsy Zsilinszky út – Alkotmány utca – Kossuth tér

Szerdán folytak az egyeztetések először a 16 szakszervezetet tömörítő Országos Sztrájkelőkészítő és Demonstrációszervező Bizottságban (OSZD), majd a civil szervezetekkel és a pártokkal közös előkészítő csoportban.

 

Az OSZD sztrájkkövetelése:

  • A rabszolgatörvény visszavonása és a Munka törvénykönyvének munkavállaló-barát átdolgozása.
  • Tisztességes bér, a közszolgálati bértáblák és szabályzók megújításával, a minimálbér és garantált bérminimum emelésével, a túlórák kifizetésével, a diplomás bérminimum létrehozásával.
  • A sztrájktörvény átdolgozása és az egységes érdekegyeztetési rendszer létrehozása.
  • A nyugdíjrendszer egészének átalakítása: rugalmas nyugdíjba vonulás, a bérplafon visszaállítása, a minimális nyugdíj határozott emelése …     

(A Pontokat most én rögzítettem, csütörtökön készül el a végleges megfogalmazás.)

A demonstráción a szakszervezetek 15 percet, a pártok és a civil szervezetek 10-10 percet kapnak a Kossuth téri színpadon.

Az OSZD nevében Kordás László, Szűcs Tamás és Földiák András fog beszélni.

 

Kérlek mozgósíts a demonstrációra!

 

Fontos, hogy a decemberben elkezdett jogos tiltakozás ne szakadjon meg – a kormány reményei szerint –, hanem folytatódjon, sőt erősödjön és egyre több városra terjedjen ki.

 

További felhívást, értesítést még igyekszünk küldeni.

 

Várjuk a SZEF tagszervezeteit és tagjait, szimpatizánsait fél kettőtől a MŰCSARNOK lépcsője közelében!

 

Budapest, 2019. január 3.

 

Oszd meg! Gyertek! Találkozzunk!

 

 

Földiák András

elnök

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Nyílt levél a foglalkoztatáspolitikáért

Nyílt levél A foglalkoztatáspolitika hosszabb távon nem maradhat önálló, felelős kormányzati képviselet nélkül   A Munkástanácsok Országos Szövetsége (Munkástanácsok) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) aggodalommal vették tudomásul, hogy az

Beszámoló SZEF munkavédelmi képzésről

Nagy érdeklődés mellett, sikeresen zajlott le szervezetünk legutóbbi oktatási eseménye, a 2026. május 18-án megrendezett munkavédelmi képviselő képzés. A rendezvény kiemelt jelentőséggel bírt, mivel ez volt az első olyan tematikus

35 éves a SZEF! Ünnepség és kiáltvány

2026. május 15-én lezajlott a SZEF éves munka kongresszusa, melyet a szervezet alapításának 35. évfordulós ünnepsége követett. Az éves munka kongresszus a kötelező feladatokon kívül elfogadta az új kormány és

Beszámoló Hatékonyságnövelés műhelymunkáról

2026. áprilisában három alkalmas műhelymunka keretében ismerkedhettek meg a SZEF szervezésében szakszervezeti tagok a hatékonyságnövelés eszközeivel, módszereivel. A képzés célja az volt, hogy a szervezeti folyamatok, optimalizálás, időgazdálkodás- és hatékonyság

Visegrádi partnerség – ČMKOS Kongresszus

2026. április 24-én, eleget téve V4 partnerünk, a Cseh-Morva Szakszervezetek Szövetsége (ČMKOS) kérésének, Csóti Csaba SZEF elnök és Szűcs Viktória, a SZEF nemzetközi ügyekért felelős alelnöke részt vett a szervezet