Még mindig nem divat a szakszervezeti tagság

Beszélgetés Földiák András SZEF elnökkel a Lánchíd Rádió műsorában

Az összefogásban bízik Földiák András, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának (SZEF) új elnöke.

Az érdekvédő szakember úgy látja: a magyar szakszervezeti kultúrának egyelőre nem sikerült kilépni a szocialista örökség árnyékából, vagyis a munkavállalók körében nem divat a szakszervezeti tagság. Ezzel szemben Ausztriában a munkavállalók harmada tagja valamilyen érdekvédelmi szervezetnek – mutatott rá a SZEF elnöke.

Földiák András szerint Magyarországon a közeljövőben mindenképp egységesen kell fellépni a szakszervezeteknek a munkaadókkal szemben.

A riporter Imrényi Dávid.

Link a beszélgetés meghallgatásához: http://mno.hu/lanchidradiobelfold/meg-mindig-nem-divat-a-szakszervezeti-tagsag-1296659

 

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Európai Közszolgálati Nap 2026

Az Európai Közszolgálati Napon a hazai közszolgálati munkavállalókat képviselő legnagyobb hazai szövetségként nektek mondunk köszönetet, akik oktattok, neveltek, kutattok, gondoskodtok, működtetitek a közigazgatást, a közgyűjteményeket, és a kulturális és művészeti

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét!

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét! A négy meghatározó, jelentős taglétszámmal rendelkező országos szakszervezeti szövetség közös javaslatot tett az országos érdekegyeztetés jövőbeli rendszerének megújítására. A javaslat teljes szövegét

Veszélyben a szociális és kohéziós források

Hatalmas a tétje az Európai Unió 2028–2034 közötti többéves pénzügyi keretének (MFF), a jelenlegi tervek alapján ugyanis komoly a veszélye annak, hogy a szociális támogatások és a kohéziós alapok látják