25 éves a KSZSZ

A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége 2015. április 17-én ünnepelte fennállásának 25 éves évfordulóját a Nemzetgazdasági Minisztérium dísztermében.

A Közszolgálati Szakszervezetek Szövetsége 2015. április 17-én ünnepelte fennállásának 25 éves évfordulóját a Nemzetgazdasági Minisztérium dísztermében, melyre 122 fő kapott meghívást.

Dr. Agg Géza elnök köszöntötte a megjelenteket és köszönetét fejezte ki a negyedszázados példamutató együttműködésért a kormányzati, a szakszervezeti és a nemzetközi partnereknek.

A rendezvényen a KSZSZ alapító, örökös, tiszteletbeli elnöke, dr. Szabó Endre beszédében áttekintette a Szövetség elmúlt huszonöt évét, kitérve annak sikereire és kisebb-nagyobb kudarcaira, egyúttal útmutatást adva a jövőre is. Az ünnepségen dr. Latorcai Csaba, a Miniszterelnökség kiemelt társadalmi ügyekért felelős helyettes államtitkára akormányzatrészérőltájékoztatást adott a közszolgálati életpálya modellről és a közigazgatás megújítását célzó kormányzati törekvésekről.

A jubileumi ünnepségen felszólalt Bert Van Caelenberg, az Európai Közszolgálati Szakszervezetek Szövetségének (EUROFEDOP) főtitkára, valamint a KSZSZ-szel legszorosabb kapcsolatot ápoló konföderáció, a Szakszervezeti Együttműködés Fóruma (SZEF) elnöke, Varga László.

Caelenberg főtitkár úr a KSZSZ elismerő oklevelében részesült abból az alkalomból, hogy 25 éve támogatja a KSZSZ európai szintű kapcsolatainak kiépítését és a magyar közigazgatási dolgozók érdekeinek érvényesülését.

Az ünnepséget a Szent István Király Zeneművészeti Szakközépiskola növendékeinek színvonalas kulturális műsora színesítette.

A KSZSZ – összhangban az elmúlt huszonöt évben történtekkel és a 2013. évi VIII. Kongresszusán elfogadott programjával – a továbbiakban is konstruktív, párbeszéd-orientált érdekképviseleti szövetségként kíván működni.

Az ünnepségen elhangzott beszédeket és a helyszínen készült fényképeket a KSZSZ honlapján tesszük közzé: www.kszsz.org.hu

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Európai Közszolgálati Nap 2026

Az Európai Közszolgálati Napon a hazai közszolgálati munkavállalókat képviselő legnagyobb hazai szövetségként nektek mondunk köszönetet, akik oktattok, neveltek, kutattok, gondoskodtok, működtetitek a közigazgatást, a közgyűjteményeket, és a kulturális és művészeti

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét!

Építsük fel a munkaügyi kapcsolatok jól működő rendszerét! A négy meghatározó, jelentős taglétszámmal rendelkező országos szakszervezeti szövetség közös javaslatot tett az országos érdekegyeztetés jövőbeli rendszerének megújítására. A javaslat teljes szövegét

Beszámoló az ESZSZ Végrehajtó Bizottságának üléséről

Az Európai Szakszervezeti Szövetség (ESZSZ) Végrehajtó Bizottsága (VB) 2026. május 19-20-án megtartotta idei második tanácskozását személyes részvétellel, Brüsszelben. (Az első, márciusi ülést a közel-keleti háborús konfliktus miatt nem lehetett az