A Szociális Ágazati Sztrájkbizottság nem fogadja el a pótlékrendszert

A Szociális Ágazati Sztrájkbizottság közleménye

A mai napon harmadik alkalommal került sor plenáris ülésre a Szociális Ágazati Sztrájkbizottság és a Kormány kijelölt képviselői között. Az ülésen a Kormány képviseletében Fülöp Attila helyettes-államtitkár részletezte a 2014. január 1-jétől bevezetni kívánt ágazati pótlékrendszert, illetve ígéretet tett arra vonatkozóan, hogy januárban megkezdi működését egy munkacsoport, mely kidolgozza a szociális ágazati életpályát.

A sztrájkbizottság hangsúlyozta, hogy a pótlékrendszer bevezetésével nem tekinti megoldottnak az ágazatban dolgozó 92 ezer munkavállaló helyzetét, ezért további biztosítékokat kért a Kormányzat részéről az ágazati bérek rendezésére, különös tekintettel arra, hogy a sztrájkbizottság követelése az egészségügyi szakdolgozói bértábla szociális ágazatra történő kiterjesztése.  A sztrájkbizottság a Kormányzat figyelmébe ajánlotta Székely László Ombudsman AJB-4579/2012 számú ügyben hozott jelenését: „… felhívom az emberi erőforrások miniszterének figyelmét, hogy a szociális ellátórendszer hatékony működését elősegítve, és tekintettel az ellátandó feladatok komplexitására, a jelentésemben ismertetett szempontok alapján fontolja meg az egészségügyben megvalósuló bérfejlesztés szociális ágazatra történő kiterjesztését.”

A sztrájkbizottság felhívta a Kormányzat figyelmét arra is, hogy a területről olyan jelzések érkeztek, hogy a meglévő pl.: munkáltatói döntésen alapuló és egyéb helyben nyújtott pótlékok sok helyen visszavonásra fognak kerülni a munkáltatók által. A meglévő pótlékok elvétele megengedhetetlen, ezért a Sztrájkbizottság kérte a Kormány megelőző intézkedését.

 A Szociális Ágazati Érdekegyeztetés újraindítása és a munkaközi szünet munkaidőbe történő beszámítása vonatkozásában a Kormány vállalta, hogy írásban megküldi kapcsolódó javaslatát.

Az egyeztetés végén a sztrájkbizottság átadta a sztrájkra vonatkozó még elégséges szolgáltatás javaslatát azzal, hogy írásban várják a Kormányzati választ, amelyről szükség esetén a sztrájkbizottság kész megállapodást kötni.

A felek megegyezése szerint januárban tovább folytatódnak a tárgyalások.

Budapest, 2013. december 19.

Szociális Ágazati Sztrájkbizottság

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

SZEF Oktatás 2. ciklus Pécs 2.

A pécsi helyszínen zártuk a SZEF alapszintű workshopjait. Napsütés, jó kedv, rengeteg kérdés és ötlet tarkított az egész napos eseményt.

Női szakszervezeti aktivisták a közszolgáltatásokban

Kitűnő beszélgetést szervez a Szikra Mozgalom, ahol 3 nagyon lelkes kolléganő beszélget a közszolgáltatásokban végzett aktivista tevékenységükről. A munkahelyen végzett szervező tevékenység társadalmi szerepének bemutatása egy nagyon fontos téma, amelyről

Szakmai beszélgetés Miskolcon

Miskolcon munkaügyi kerekasztalbeszélgetésre kerül sor, ahol az egyik panalebeszélgetés felkért vitaindítóját Csóti Csaba, a SZEF elnöke tartja.

A SZEF delegáltja vezeti az OMB Munkavállalói oldalát

Dudás Katalint, a SZEF delegáltját választották meg az Országos Munkavédelmi Bizottság Munkavállalói oldal ügyvivőjének. Dudás Katalin évek óta segíti a közszolgáltatásokban működő szakszervezetek munkáját, és emellett rendszeresen adja át tudását

A jobb élet reményében – Konferencia meghívó

A jobb élet reményében A kiszámíthatóságtól a munka és magánélet egyensúlyáig – az EU követelmények három tagállam jogharmonizációja tükrében Helyszín: Benczúr Hotel (1068 Budapest, Benczúr u. 35.) Időpont: 2023.03.23. Tovább