A Megváltozott esélyek a járvány után: nők a munkaerőpiacon címmel szervezett virtuális kerekasztal beszélgetést az Amnesty International.
Szakértők vitatták meg, hogy a karanténban felhalmozott tapasztalatokat hogyan lehet úgy hasznosítani, hogy azok segítsék a női munkavállalókat.
A beszélgetés résztvevői voltak: Keveházi Kata (Jól-Lét Alapítvány), Spielmann Katalin (Working Moms Hungary), Szűcs Viktória (Szakszervezetek Együttműködési Fóruma),
Tamás-Sáróy Krisztina (Amnesty International)
A jelenlévők egyetértettek abban, hogy a gazdaság újra indulása veszélyeket és lehetőségeket is tartogathat a női munkavállalók számára.
Szakszervezetek Együttműködési Fórumának képviseletében Szűcs Viktória arról beszélt, hogy náluk viszonylag egységesek a bérek, azonban a kormánytisztviselői karban már elég nagyok az eltérések, s ez nagy differenciálási lehetőséget enged a munkáltatóknak. Ez pedig nem a nőknek kedvez.
Hangsúlyozta az edukáció és a tudatos munkavállalás fontosságát, aminek tudatosítása egy hosszútávú munka eredménye lesz, amiben a jogszabályi környezetváltozás és a szakszervezet tud segíteni például a szakszervezetek által tagok számára szervezett oktatási, képzési programokkal.
Szűcs Viktória hozzátette: azokon a munkahelyeken kisebb a diszkrimináció mértéke, ahol van szakszervezet.
Sajtómegjelenések a témában:https://www.noklapja.hu/fontos/2020/07/06/nok-munkaeropiac-diszkriminacio-karanten/