Cikkajánló – 2019. október 24.

Társadalmi vitát szeretnének a szakképzésről a pedagógusok; Krízishelyzetben a magyar nők: többszörösen lesújtó jelentést közöltek; Negyven ember mondott fel egyszerre az újpesti városházán; Megjelent a lista a világ legjobb nyugdíjrendszereiről; 90 ezer forintot veszít az exrendőr, mert úgy csinálnak, mintha nem törölték volna el a nyugdíját; Hivatalos munkahely: mi dönti el, hogy a munkavállaló hol végezze a munkáját?

 

Társadalmi vitát szeretnének a szakképzésről a pedagógusok

A PSZ még arra sem kapott választ, hogy a szakképzésben foglalkoztatott kollégák elveszíthetik-e közalkalmazotti védettségüket – a kormány csak a törvény elfogadása után tájékoztatna. A Népszava cikke.

 

Krízishelyzetben a magyar nők: többszörösen lesújtó jelentést közöltek

Újabb európai rangsor, amelynek a végén kullog Magyarország: most a nemek közti egyenlőséget pontozták hat szempont szerint. Bár a térképen látható, hogy egész Kelet-Európa eléggé rosszul teljesített, a régióból (és a vizsgált országok között is) csak hazánk és Görögország kapott 52-nél alacsonyabb pontszámot a lehetséges 100-ból az európai összesítésben, amely során hat szempont szerint vizsgálták a női egyenjogúságot. Viszonyításképpen: a listavezető Svédországban 83,6 lett a végső értékelés. A Pénzcentrum cikke itt érhető el.

 

Negyven ember mondott fel egyszerre az újpesti városházán

Az ellenzék komoly problémákkal szembesül az önkormányzati választás meglepő győzelmei után. Arra eleve nem készült senki, hogy ennyi helyen nyernek majd a Fidesszel szemben, ezért elég komoly a káderhiány, sok posztra nincs még ember. Ráadásul ezeknek a posztoknak a nagy része szaktudást és helyismeretet igényel, mert így lehet a polgármesteri hivatalokat hatékonyan működtetni. A 24.hu cikke itt olvasható.

 

Megjelent a lista a világ legjobb nyugdíjrendszereiről

Friss listán szedték össze, melyek a világ legfejlettebb és legjobb nyugdíjrendszerei. Mint kiderült, az első tíz helyen végző országból öt európai, sőt, a dobogón is Európa dominál. A tanulmány kitér arra is, milyen lépéseket kellene tenni annak érdekében, hogy az állami és magánnyugdíjrendszer hosszútávon is fennmaradjon, de ezek az ötletek nem tetszenének mindenkinek. A cikk itt olvasható a Portfolio oldalán.

 

90 ezer forintot veszít az exrendőr, mert úgy csinálnak, mintha nem törölték volna el a nyugdíját

Olvasónk rendőr volt, aztán 2006-ban korkedvezményes nyugdíjas lett, majd 2012-től – ahogy másoknak, neki is  – eltörölték a nyugdíját. Azóta „járandóságot” kap, ráadásul nem teljes összegben, hanem az szja mértékével, azaz jelenleg 15 százalékkal csökkentve. Gondolta, erre az szja-mértékű levonásra érvényesíti a betegség után kapható szja-visszatérítést, a NAV azonban elutasította a kérelmét. A továbbiak a 24.hu oldalán.

 

Hivatalos munkahely: mi dönti el, hogy a munkavállaló hol végezze a munkáját?

A munkaviszony egyik alapvető eleme a munkahely meghatározása, vagyis az, hogy a munkavállaló hol köteles a munkáját végezni. A munkavállaló alapvető kötelezettsége, hogy az előírt helyen és időben munkára képes állapotban megjelenjen, és munkát végezzen. Ezért lényeges kérdés, hogy a munkavégzés helyét miként lehet meghatározni. Mi történik, ha a munkavállalónak a munkahelyen kívül kell dolgoznia? Hivatalos munkahely: mi dönti el, hogy a munkavállaló hol végezze a munkáját? A HrBlog.hu munkajogi cikke.

 

MEGOSZTÁS:

Facebook
Twitter
LinkedIn
Nyomtatás

EZEKET OLVASTA MÁR?

Koreai delegációt fogadtunk

Koreai delegációt fogadott a SZEF küldöttsége, ahol az elmúlt 20 évben a tudatos szakszervezeti oktatással megerősített mozgalomról hallhattunk szaktársainktól. Hogyan tört ki az elnyomásból 20 éve a dél-koreai mozgalom? Hogyan

A lakhatási-és energiaválság lehetséges megoldásai

Beszámoló a Szolidáris Gazdaság Központ lakhatási válság műhely konferenciájáról 2023.09.20-21. Budapest A Szolidáris Gazdaság központ zártkörű műhely konferenciát tartott az Európában kialakult lakhatási-és energiaválság lehetséges megoldásairól. A szakszervezetek képviselői a