Témák:
Műtőssegédnek képeznék át a minisztériumokból kirúgott tisztviselőket? Kettős Mércében, élőben…( az Almássy térről). NGTT előtt: A munka átalakulása, a digitalizáció és arobotizáció lehetséges . NGTT előtt: Az egészségügy helyzete és fejlesztésiirányai Magyarországon. Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) Kongresszus előkészítő bizottsági ülés. Felmérés készül a nők elleni munkahelyi zaklatásról. Stresszesek a kollégák? Ezt tegye, ha nyugodt és eredményes munkavállalókra vágyik. Hamarosan tilos lesz a hajléktalanság, nagy erőkkel készül a rendőrség. Nehézségek jöhetnek a vállalkozásoknál, kritikus a helyzet a szegényeknél. Rangos nemzetközi kitüntetést kapott az egyik leginkább démonizált magyar civil szervezet vezetője. Kivívták a civilek: immár a kormány szerint is munka az otthon ápolás, és többet is fizet. Bejelentették: 100 ezerre emelik a gyermekek után járó ápolási díjat. MSZP: komoly betegellátási válság van Magyarországon. Az MSZP népszavazást kezdeményez a kormánytagok egészségügyi VIP-ellátásának megszüntetéséről. Kásler: jön a magánegészségügy és a magyarságkutató intézet. SZÉTVÁLIK A MAGÁN- ÉS AZ ÁLLAMI EGÉSZSÉGÜGY. Alapítványi iskolákba menekülnek a tanárok. Bekeményíthet az amerikai nagykövet a CEU ügyében. Amerikai képviselők államtitkárukon kérik számon a független magyar médiatámogatás visszavonását – Lapszemle. Az A38 is lemondott egy rendezvényt, politikai okok derengenek a háttérben. A független sajtó teljes kizárásával avat pécsi sportakadémiát Orbán. 5 milliárd helyett majdnem 12 milliárd közpénzből épül a Honvéd új stadionja. Mire szavaznának, akik amúgy nem szavaztak? Fagyszabadság és nyári szieszta. Rég nem nőtt ekkorát a nyugdíjas-infláció. Felértünk a csúcsra, innen már lefele vezet az út. CSATH MAGDOLNA: NINCS AZ A VÉSZHELYZET, AMIT A VALUTAALAP VIZIONÁLT. Egyelőre nem lesz egyszámjegyű SZJA. Szociális bérházat építhet Zugló. Törvény mondja ki, megtévesztették a devizahiteleseket! – MSZP. Tűzifapénzért voksok: a szavazatokat besöpörték, a pluszforrás nem látszik. Úgyis rajtunk verik le a balhét! – kis híján megismétlődött Olaszliszka. Jó hír az Ausztriában dolgozó magyaroknak. Blair új népszavazást akar a Brexitről. Szenzációs leletet találtak az M4-s autópálya építése közben – videó. Megtaláltak 170 műkincset Hollandiában, amit még a nácik raboltak el. Átlépte az OLAF ingerküszöbét a kisvárdai öko-filmpark. Három, maffiamódszerekkel végrehajtott gyilkosság – Európában is veszélyes pálya az újságírás. Az olasz kormány is megtalálta az ellenségét: a médiát. Baleset történt a Szojuz űrhajóval. A kéményseprők üdvözlik Tarlóst.
Műtőssegédnek képeznék át a minisztériumokból kirúgott tisztviselőket?
Az ATV Start vendége Földiák András elnök, SZEF.
xxx
Kettős Mércében, élőben…( az Almássy térről)
https://www.facebook.com/magyarinfo/videos/2425551700805522/
Az egész esemény újból megtekinthető. A sajtótájékoztató idején egyidejűen közvetítették.
xxx
A SZEF 2018.okt. 10-ei, „Többet a Köznek!”( az Almássy téren tartott) sajtótájékoztatójának (teljes) visszhangját holnap adjuk közre – a Népszavában megjelent cikk a tegnapi lapszemlében.
xxx
NGTT előtt: A munka átalakulása, a digitalizáció és arobotizáció lehetséges következményei
Szakszervezeti háttéranyag a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács . 2018. október 12-i ülésére. A SZEF részéről a munkában dr. Véber János, a KKDSZ alelnöke vett részt. Egyelőre munkaanyag.
xxx
NGTT előtt: Az egészségügy helyzete és fejlesztésiirányai Magyarországon
2018. okt. 12-én tárgyalja az NGTT az alábbi anyagot. Kormányzati előterjesztés.
xxx
Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) Kongresszus előkészítő bizottsági ülés
(Koller Erika) Európai Szakszervezeti Szövetség (ETUC) Kongresszus előkészítő bizottsági ülés Brüsszel, 2018. október 4.
xxx
Felmérés készül a nők elleni munkahelyi zaklatásról
https://nepszava.hu/3011542_felmeres-keszul-a-nok-elleni-munkahelyi-zaklatasrol
A nők elleni munkahelyi erőszakról készít felmérést a Magyar Szakszervezeti Szövetség nőtagozata. Egyebek mellett arra szeretnének választ kapni, mennyire gyakori jelenség, hogy a nőknek bármilyen zaklatást el kell-e viselniük, tesznek-e amiatt valamilyen lépést, és ha igen, annak van-e érdemi következménye. A kérdőíven szerepel olyan kérdés is, hogy egyáltalán mit tekintenek zaklatásnak: testi kapcsolatra való felhívást, egy simogatást, a vonzó külsőre történő utalást, meghívást egy italra, esetleg szexuális tartalmú viccek mesélését? A vizsgálódás kiterjed arra is, hogy az ügyfelek miként viszonyulnak a nőkhöz, és nekik a nemük miatt el kell-e szenvedniük bármilyen megkülönböztetést. A felmérés eredményét a nők elleni erőszak megszüntetésének világnapján – november 25-én – hozzák nyilvánosságra.
xxx
Stresszesek a kollégák? Ezt tegye, ha nyugodt és eredményes munkavállalókra vágyik
https://hvg.hu/brandcontent/20180928_Stresszesek_a_kollegak
A munkavégzés és a stressz kéz a kézben járnak – nincsen olyan iroda, ahol néha-néha ne alakulna ki egy kis feszültség a csapatmunka, a kihívások és feladatok miatt. Hogyan garantálhatjuk munkaadóként alkalmazottaink számára a munka közben felgyülemlett stressz megfelelő és folyamatos levezetését, kezelését, ezzel együtt a mozgás biztosítását és az egészség megőrzését?
xxx
Hamarosan tilos lesz a hajléktalanság, nagy erőkkel készül a rendőrség
Egyes hírek szerint nagy rendőrségi akció készül a jövő hét elején, amikor életbe lép az életvitelszerű közterületi tartózkodásra vonatkozó új szabályozás.
Október 15-én, hétfőn lép életbe az életvitelszerű közterületi tartózkodásra vonatkozó új szabályozás, amely országosan tiltja, hogy a megfelelő lakhatással nem rendelkező emberek az utcán tartózkodjanak. Az új szabályo értelmében, ha 90 napon belül háromszor is figyelmeztetnek a rendőrök egy hajléktalan embert amiatt, mert közterületen él, szabálysértési eljárást indítanak ellene.
xxx
Nehézségek jöhetnek a vállalkozásoknál, kritikus a helyzet a szegényeknél
A Policy Agenda által számított Gazdasági Fejlődés Index (GFI) a 2018. közepén elért 4,2%-os GDP növekedést követően kis lassulást jelez a bővülésben. A mutató értéke a 2018. II. negyedévi enyhe visszaesés után azon a szinten maradt. Az index szerint ez évben nem folytatódik a gazdaság további javulása. A háztartások körében a fogyasztás bővülése – a jövedelmek jelentős szóródása mellett – változatlan marad. A vállalatok a mennyiség/minőségi létszámhiány mellett változatlanul versenyképességi problémákkal terheltek. A fiskális és monetáris környezet egyre jobban befolyásolja az emelkedő infláció és a jelentősen gyengülő forint. Számíthatunk egy lassuló nemzetközi konjunktúrára, sőt kezdődhet egy újabb romló nemzetközi pénzügyi folyamat. A Policy Agenda elemzése.
xxx
Rangos nemzetközi kitüntetést kapott az egyik leginkább démonizált magyar civil szervezet vezetője
A Magyar Helsinki Bizotság társelnöke, Pardavi Márta elnyerte a Human RightsFirst amerikai jogvédő szervezet díját, az indoklás kiemeli, hogy egy olyan országban áll ki a Helsinki és Pardaviajogállami fenyegetések felmutatásán, amely távolodik a demokratikus berendezkedéstől.
xxx
Kivívták a civilek: immár a kormány szerint is munka az otthon ápolás, és többet is fizet
Novák Katalin szerint 2022-re – három lépésben – az összeg elérheti az akkori minimálbér összegét. Nyáron a kabinet még próbálta elhessegetni az otthonápolás ügyét.
xxx
Bejelentették: 100 ezerre emelik a gyermekek után járó ápolási díjat
http://www.atv.hu/belfold/20181011-novak-emelkedik-a-gyermekek-utan-jaro-apolasi-dij
Emelkedik a gyermekek után járó ápolási díj összege 2019-től – jelentette be a család- és ifjúságügyért felelős államtitkár csütörtökön sajtótájékoztatón, Budapesten.
Novák Katalin elmondta, a szerdai kormánydöntés értelmében az ápolásra szoruló gyermekek után járó díj összege egységesen havi 100 ezer forintra nő január 1-jével. Ez az emelés folytatódik a következő években is, a cél az, hogy 2022-re – három lépésben – ezen ápolási díj mértéke elérje az akkori minimálbér összegét – tette hozzá.
xxx
MSZP: komoly betegellátási válság van Magyarországon
http://www.atv.hu/belfold/20181011-mszp-komoly-betegellatasi-valsag-van-magyarorszagon
Az MSZP szerint komoly betegellátási válság van Magyarországon, a “fideszes nagyurak” azonban nem akarnak ezen segíteni, miközben saját maguknak külön VIP-ellátást biztosítanak – mondta Korózs Lajos, az MSZP képviselője csütörtöki sajtótájékoztatóján.
xxx
Az MSZP népszavazást kezdeményez a kormánytagok egészségügyi VIP-ellátásának megszüntetéséről
Az MSZP népszavazást kezdeményez a miniszterek, államtitkárok egészségügyi VIP-ellátásának megszüntetéséről – közölte az ellenzéki párt elnök-frakcióvezetője szerdán Budapesten sajtótájékoztatón. Tóth Bertalan beszámolt arról is, hogy az elnökség stratégiát fogadott el, miszerint a nemzetpolitikát az Európai Unión belül kell képviselni.
xxx
Kásler: jön a magánegészségügy és a magyarságkutató intézet
https://nepszava.hu/3011566_kasler-jon-a-maganegeszsegugy-es-a-magyarsagkutato-intezet
Az emberi erőforrás miniszter a Magyar Időnek adott interjút, amiben a magán és állami egészségügy közelgő szétválasztásáról beszélt.
xxx
SZÉTVÁLIK A MAGÁN- ÉS AZ ÁLLAMI EGÉSZSÉGÜGY
https://magyaridok.hu/belfold/szetvalik-a-magan-es-az-allami-egeszsegugy-3564611/
KÁSLER MIKLÓS: LÉTREHOZZUK A MAGYARSÁGKUTATÓ INTÉZETET. Kidolgozta a magán- és az állami ellátás szétválasztását célzó első javaslatokat az Emberi Erőforrások Minisztériuma – erről a tárca első embere beszélt a Magyar Időknek adott interjúban. Kásler Miklós elmondta azt is: rövid időn belül a kormány asztalára kerül a javaslat, amelynek célja, hogy a betegeknek az ország egyetlen sürgősségi osztályán se kelljen órákat várakozniuk. A kabinet hamarosan megtárgyalhatja a Magyarságkutató Intézet létrehozásáról szóló javaslatot is.
xxx
Alapítványi iskolákba menekülnek a tanárok
https://nepszava.hu/3011513_alapitvanyi-iskolakba-menekulnek-a-tanarok
Mennek, akik megtehetik, mert az állami iskolákban az adminisztráció körül forog minden a gyerekek helyett. De még így sem sikerül mindig pontosan bért utalni.
xxx
Bekeményíthet az amerikai nagykövet a CEU ügyében
https://nepszava.hu/3011532_bekemenyithet-az-amerikai-nagykovet-a-ceu-ugyeben
David Cornstein szerint az egyetem problémájának megoldása az első számú prioritás az amerikaik számára, a védelmi ügyek is csak ez után jönnek
xxx
Amerikai képviselők államtitkárukon kérik számon a független magyar médiatámogatás visszavonását – Lapszemle
http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=215991
Huszonkét demokrata képviselő írt levelet az európai- és eurázsiai ügyekért felelős államtitkárnak, WessMitchelnek, hogy kérdőre vonják: miért vonta vissza a magyarországi független sajtó támogatására tervezett 700 ezer dolláros pályázatot – adta hírül a brüsszeli hírportál, a Politico
xxx
Az A38 is lemondott egy rendezvényt, politikai okok derengenek a háttérben
Úgy tűnik, beállt az öncenzúrázók sorába az A38 budapesti kulturális központ: váratlanul lemondtak egy a szabadkőművesekről szóló beszélgetést.
xxx
A független sajtó teljes kizárásával avat pécsi sportakadémiát Orbán
https://nepszava.hu/3011584_a-fuggetlen-sajto-teljes-kizarasaval-avat-pecsi-sportakademiat-orban
A szervezők, de a kormány sem híresztelte különösebben, hogy a miniszterelnök kosárlabda akadémiát ad át csütörtökön – erről csak a kiváltságos médiumok tudhattak.
xxx
5 milliárd helyett majdnem 12 milliárd közpénzből épül a Honvéd új stadionja
Tiborcz és Mészáros üzlettársai építik az új Bozsik Stadiont, ahol még VIP és VVIP helységek is lesznek.
xxx
Mire szavaznának, akik amúgy nem szavaztak?
https://nepszava.hu/3011531_mire-szavaznanak-akik-amugy-nem-szavaztak
A pártjukban csalódottak, a fiatalok, az alacsony végzettségűek és a szinglik otthon maradtak áprilisban – derül ki a Policy Solutions nem szavazók körében végzett felméréséből.
xxx
Fagyszabadság és nyári szieszta
https://ado.hu/munkaugyek/fagyszabadsag-es-nyari-szieszta/
A szabadban végzendő munkáknál természetes, hogy a munka ütemezésénél tekintettel kell lenni az időjárásra. A téli fagyok vagy a nyári kánikula egyaránt lehetetlenné teheti egyes feladatok elvégzését. A munkáltató a szabadságok ügyes ütemezésével, vagy a munkaidő egyenlőtlen beosztásával alkalmazkodhat az időjárás diktálta körülményekhez.
xxx
Rég nem nőtt ekkorát a nyugdíjas-infláció
https://hvg.hu/gazdasag/20181009_nyugdijas_inflacio
Nagyot drágult a nyugdíjasok élete, de nyugdíj-kiegészítés így sem jár az év végén.
xxx
Felértünk a csúcsra, innen már lefele vezet az út
https://nepszava.hu/3011473_felertunk-a-csucsra-innen-mar-lefele-vezet-az-ut
A Kopint-Tárki szerint jövőre már lassuló növekedés várható, főleg, hogy lassul a globális és a német gazdaság is. Az infláció viszont megugorhat.
xxx
CSATH MAGDOLNA: NINCS AZ A VÉSZHELYZET, AMIT A VALUTAALAP VIZIONÁLT
Csath Magdolna közgazdász szerint számos lehetőség van arra, hogy a török–magyar gazdasági és kereskedelmi kapcsolatok magasabb szintre lépjenek, amely szándékról több vezető politikus is nyilatkozott a török–magyar gazdasági fórum nyomán.
xxx
Egyelőre nem lesz egyszámjegyű SZJA
http://www.atv.hu/videok/video-20181011-egyelore-nem-lesz-egyszamjegyu-szja
Az ATV Start vendége Vértes András elnök, GKI.
xxx
Szociális bérházat építhet Zugló
http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=215999
Szociális bérházat építhet Zugló, miután az Európai Bizottság pályázatán sikeresen szerepeltek, így 1,5 milliárd forint támogatást kapnak egy 25 lakásos bérház építésére. A lakóház által nő a zuglói önkormányzati bérlakás-állomány, amelynek bővítésére óriási igény van, és csökken a lakásokra várók listája a kerületben.
xxx
Törvény mondja ki, megtévesztették a devizahiteleseket! – MSZP
http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=25&cid=215851#c
Az Országgyűlés mondja ki törvényben, hogy a bankok megtévesztették devizahiteles ügyfeleiket és ezért az árfolyamkockázat terheit sem csak az adósoknak kell viselniük! – szorgalmazta az MSZP elnökhelyettese csütörtökön Budapesten sajtótájékoztatón.
xxx
Tűzifapénzért voksok: a szavazatokat besöpörték, a pluszforrás nem látszik
https://nepszava.hu/3011536_tuzifapenzert-voksok-a-szavazatokat-besoportek-a-pluszforras-nem-latszik
A Belügyminisztérium válaszai mérsékelten egyértelműek, a tavasszal beígért egymilliárd pedig a bujkál a költségvetési tételek között.Lényegében változatlan feltételek mellett folytatódik idén a szociális tüzelőtámogatási program – közölte szerdán Pogácsás Tibor, a Belügyminisztérium (BM) önkormányzati államtitkára. A keret szavai szerint tavalyhoz hasonlóan négymilliárd forint, amiből a most következő fűtési szezonban 2320 település rászorulóihoz szállítanak ki túlnyomórészt keménylombos tűzifát, illetve kisebb mennyiségben barnakőszenet és lágylombos tüzelőt.
xxx
Úgyis rajtunk verik le a balhét! – kis híján megismétlődött Olaszliszka
https://nepszava.hu/3011518_ugyis-rajtunk-verik-le-a-balhet–kis-hijan-megismetlodott-olaszliszka
Lincshangulat alakult ki Fügödön, ahol egy gázolás után rátámadtak a helyiek a vétkes sofőrre. A történtekre nagyon másként emlékeznek az ott élők, egy gyerek kórházban van, két férfi pedig őrizetben.
xxx
Jó hír az Ausztriában dolgozó magyaroknak
http://www.klubradio.hu/cikk.php?id=16&cid=216002
Osztrák adóhivatali információk szerint az Ausztriában munkát vállaló magyarok jövőre sem kapnak kevesebb családi pótlékot, mint eddig – nyilatkozta a Magyar Szakszervezeti Szövetség Vas megyei vezetője.
xxx
Blair új népszavazást akar a Brexitről
https://nepszava.hu/3011623_blair-uj-nepszavazast-akar-a-brexitrol
A volt kormányfő szerint mindenképpen súlyos gazdasági veszteségeket okozna a kilépés.
xxx
Szenzációs leletet találtak az M4-s autópálya építése közben – videó
Összesen 29 lelőhelyet tártak fel előzetesen az M4-s autópálya előkészítő munkálatai közben a régészek a román határ közelében. Olyan erődrendszer maradványaira bukkantak, amely az elmúlt évszázadok alatt már szinte teljesen eltűnt. A sáncokból és árkokból álló rendszer közelében 11-12. századból származó Árpád-kori leletek arra utalnak, hogy ezen védvonalak mentén már akkor éltek emberek. További részletek a videóban.
xxx
Megtaláltak 170 műkincset Hollandiában, amit még a nácik raboltak el
https://nepszava.hu/3011519_megtalaltak-170-mukincset-hollandiaban-amit-meg-a-nacik-raboltak-el
42 holland múzeum talált olyan műalkotást a kollekciójában, amelyet zsidó családoktól vettek el Hitler hatalomra jutása után. Még a holland királyi gyűjteményben is azonosítottak egy ilyen festményt.
xxx
Átlépte az OLAF ingerküszöbét a kisvárdai öko-filmpark
https://hvg.hu/ingatlan/20181011_Atlepte_az_OLAF_ingerkuszobet_a_kisvardai_okofilmpark
Bár az Európai Unió Csalás Elleni Hivatala kis büdzséből működik, és elsősorban olyan ügyeket vizsgál, melyek határokon nyúlnak át, a kisvárdai NER-Disneyland újabb létesítménye felkeltette a figyelmüket. Az Európai Bizottság pedig azt szeretné, ha a kormány nem az adófizetőkre, hanem a szabálytalankodó beruházókra hárítaná a rosszul felhasznált uniós pénzek miatt kapott büntetéseket.
xxx
Három, maffiamódszerekkel végrehajtott gyilkosság – Európában is veszélyes pálya az újságírás
Nem csak háborús övezetben vagy drogmaffia uralta országokban gyilkolnak újságírókat, hanem újabban az Európai Unióban is.
xxx
Az olasz kormány is megtalálta az ellenségét: a médiát
https://nepszava.hu/3011452_az-olasz-kormany-is-megtalalta-az-ellenseget-a-mediat
Luigi Di Maio szerint a média a „nemzet felelőtlen ellensége”, de szerencsére az olaszok immunisak lesznek „a média által harsogott álhírekre”.
xxx
Baleset történt a Szojuz űrhajóval
https://nepszava.hu/3011594_baleset-tortent-a-szojuz-urhajoval
Az űrhajósok kényszerleszállást hajtottak végre, mentőcsapatok indultak a landolás helyszínére.
A felbocsátást követően baleset történt a Szojuz MSZ-10 űrhajó hajtóművével, az űrhajósok kényszerleszállást hajtottak végre – írja az RT.com. A fedélzeten egy orosz és egy amerikai űrhajós, AlexeyOvchinin és Nick Hague tartózkodott. A BBC azt írja, a landolás sikeres volt Kazahsztánban, az űrhajósok már kapcsolatba is léptek az irányító központtal.
xxx
A kéményseprők üdvözlik Tarlóst
http://orientpress.hu/cikk/2018-10-11_a-kemenyseprok-udvozlik-tarlost-
A Kéményseprők Országos Szakszervezete örömmel értesült róla, hogy Tarlós István elindul a főpolgármesteri tisztségért – olvasható a szervezet közleményében.
xxx