Bojkottot a minősítés ellen
Több ismert, neves tanár is bojkottálja a pedagógus-életpályamodell kiépülő rendszerét – számolt be az Átlátszó Oktatás blog. A tiltakozók nem töltik fel a pedagógus II. fokozatba lépés feltételeként előírt portfóliójukat, mert úgy vélik, a pedagógus I-ben való maradásuk “a jelenlegi minősítési rendszer szégyene”. (Népszava)
Egészségügyi ajánlat
Pénzt és hosszútávú stratégiát ígér az ellenzéki Összefogás pártjai által több körben egyeztetett és jóváhagyott egészségpolitikai programvázlat. A Népszava birtokába került nyolc pontos dokumentum hitelességét Havas Szófia, az MSZP szakpolitikusa is megerősítette, szavai szerint világos alternatívát kínálnak az Orbán-kormány által talán legmostohábban kezelt egészségügy számára.
Teher a gazdaságnak a gyenge forint
A hazai gazdaság tényleges állapotát és a várható hazai folyamatokat semmibe vevő kamatdöntést hozott kedden a Monetáris Tanács: mától a forint kamata 2,70 százalékos lett, az ismételt – ezúttal 0,15 százalékpontos – vágás után. Ezzel a szakértők egybehangzó véleménye szerint jelentős gazdasági kockázatot teremtetettek az Orbán Viktor kormányfő és Matolcsy György MNB-elnök növekedési vízióját vakon követő jegybankárok. (Népszava, Népszabadság, Magyar Hírlap, MNO)
Orbán nem elég zsugori
– Zsugori alak vagyok, ha az ország pénzéről van szó: rossz üzleteket nem kötök – nyilatkozta Orbán Viktor a paksi bővítés finanszírozásáról, ám ezt a magabiztos állítást a Népszabadság által megismert dokumentumok és a paksi erőművet tulajdonló MVM-ből származó információk határozottan cáfolják: a régi és a megépülő blokkok egyidejű üzemeltetése például ezermilliárd forintos pluszberuházást igényel.
Sólyom László Paks bővítését támadta
A szakértők véleményének ellentmondva foglalt állást tegnap Sólyom László volt köztársasági elnök a paksi bővítésről szóló, az Akadémia által rendezett konferencián. (Magyar Hírlap)