Konfliktusokkal alakul a „szuperkonföderáció”
Nem tűnik konfliktusmentesnek az Autonóm Szakszervezetek Szövetsége, a Magyar Szakszervezetek Országos Szövetsége (MSZOSZ) és a Szakszervezetek Együttműködési Fóruma (SZEF) májusban bejelentett egyesülési folyamata, az Autonómok a múlt héten ugyanis közölték: a „szuperkonföderáció” vezetőjének saját elnöküket, Székely Tamást javasolják. (Népszabadság)
Az újságírók legyőzték a politikusokat és a bankárokat, de így is sereghajtók közt
A GfK Hungária idén is felmérte a lakosság egyes szakmák iránti bizalmának mértékét hazánkban. Az átrendeződések ellenére az élbolyban számottevő változás nem történt 2008 óta, továbbra is a tűzoltók, a postások, valamint a pedagógusok élvezik a legtöbb válaszadó bizalmát. (Világgazdaság)
A „rezsiharc” kíméletlenül folytatódik
Megvédi a kormány a magyar családokat a rezsicsökkentés ellen indított uniós támadások ellen – nyilatkozták kormánypolitikusok, szóvivők. Brüsszel ugyanis levélben tett fel kérdéseket a magyar energiaárak szabályozását, ám a kifogások nem a rezsicsökkentéssel foglalkoznak. Szakemberek szerint mégis csekély az esélye, annak hogy az Európai Bizottság (EB) emiatt kötelezettségszegési eljárást indít Magyarország ellen. A jövő évi választások előtt viszont jól jöhet a Fidesznek egy újabb “szabadságharc”. (Népszava, Népszabadság, Magyar Hírlap, MNO, Világgazdaság)
MSZP: Hazudik a kormány a szolgálati nyugdíjak ügyében
A strasbourgi emberi jogi bíróságnak küldött válasza szerint az Orbán-kormány az igazságosabb közteherviselés érdekében fokozta le járandósággá és terhelte meg 16%-os levonással a szolgálati nyugdíjakat – olvasható az MSZP közleményében. (Népszava)
Pesszimista szülők, erőn felüli anyagi áldozatok
A magyar családok nagy része csak komoly erőfeszítések árán, egy részük pedig egyáltalán nem tudja finanszírozni a gyerek középiskolát követő tanulóéveit – derül ki a Jobline Pályaorientáció Kutatásból. (Népszabadság)
Fordulópont volt a Tavares-jelentés
A Tavares-jelentés fordulópont volt, kijelölt egy határvonalat, melyet a Fidesz sem mer átlépni, ezután nem lehet legyinteni Európában az antidemokratikus folyamatokra – fogalmazott a Népszavának Herczog Edit. Az MSZP-s európai parlamenti képviselő úgy véli, a jelentés szövegének finom egyensúlya a szocialista képviselők rátermettségét bizonyítja: a Magyarország számára súlyos következményekkel járó módosításokat ők “gyomlálták ki” a tervezetből. Szerinte nem a szocialista EP-képviselőknek, hanem a botrányos teljesítményére ok nélkül büszke Fidesznek van magyarázni és szégyenkeznivalója.