Galló Istvánné: Nem indítunk most akciókat
„Ha fellépünk valamiért, ha támadunk, nem a kormányt, hanem az intézkedéseit támadjuk. Sokan árulással vádolnak minket, pedig mi csak a pedagógusok érdekében léptünk” – jelentette ki a Magyar Hírlapnak adott interjúban Galló Istvánné, a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. A reprezentatív tömörülés vezetője szerint tagjaik körében sem örült mindenki a kormánnyal kötött megállapodásuknak, de kívülről durvább politikai támadást is kaptak. „Sokan azt várták, hogy a sztrájkbizottság legalább az oktatás ügyében térdre fogja kényszeríteni a kormányt” – mondta Gallóné.
Fideszes orvosüldözés
Nemhogy enyhülne az egészségügyi munkaerőhiány, az Orbán-kormány eddigi és tervezett intézkedései tovább fokozzák az orvosok és szakdolgozók elvándorlását. Mindez az ellátást veszélyezteti, hiszen a kórházak a most nyugdíjba kényszerített és ismét vegzált szakemberek nélkül nem tudják biztosítani az ügyeleteket sem. (Népszava)
Nem adta fel a röghöz kötést a kormány
Legfeljebb átkeresztelnék a hallgatói szerződéseket, de a lényeget már rögzítették az alkotmányban. Valós problémának nem az okait, hanem a következményeit próbálják alkalmatlan eszközökkel kezelni – állítja a HaHa. (Népszabadság, Magyar Hírlap, MNO)
A legfőbb hiánycikk: a piac bizalma
A magyar kormány derűlátását egyetlen nemzetközi pénzügyi szervezet sem osztja, így a Nemzetközi Valutaalap (IMF) éves országjelentése is több ellentmondásra és kockázatra figyelmeztet. Hiába az unióban is kirívóan alacsonyra leszorított költségvetési hiány, egyre több jel mutat arra, hogy ez magát a kormányt lepte meg a leginkább. (Népszava)
Elvonási dobogón Magyarország
A gyengülő forint 278 milliárddal növelte az államadósságot, s csak 102-t törlesztettünk. Jelentős adóemelésekkel érte el a rendszerváltás legkisebb hiányát a kormány tavaly. Az államháztartás uniós statisztikai rendszerben kimutatott hiánya a nemzeti össztermék 2,1 százalékát tette ki 2012-ben. Az uniós túlzottdeficit-eljárásban viszont valamivel kevesebbet, 2,0 százalékot jelentett Magyarország, aminek a KSH szerint technikai okai vannak. A hiány kisebb a kormány eredeti céljánál, hiszen a nemzeti össztermék 2,5 százalékára kívánták mérsékelni azt. Magyarország ezzel az eredménnyel a jobbak közé tartozik Európában, bár nem a legjobb. Németország, Svédország, Finnország, Lettország és Észtország is jobban teljesített ennél a korábbi előrejelzések szerint. (Népszabadság)