Menekülnek a munkavállalók
A kabinet célja, hogy visszatérésre ösztönözze a jelenleg külföldön dolgozó “félmillió kitűnő magyar munkavállalót” – mondta Matolcsy György. Mivel a külföldön dolgozó magyar állampolgárok számáról nincsenek statisztikák, hiszen kizárólag az elvándorlók önkéntes adatközlésén múlik, bejelentik-e tartózkodási helyváltozásukat, nem világos, hogy a nemzetgazdasági miniszter milyen adatokra támaszkodott. (Népszava)
Szakszervezeti tüntetés a bányásznyugdíjak miatt
A bányászok nyugdíjszabályainak múlt év elejei módosítása miatt demonstrált a Bánya-, Energia- és Ipari Dolgozók Szakszervezete (BDSZ) tegnap Budapesten, az Emberi Erőforrások Minisztériuma előtt. (Magyar Hírlap)
Munkaügyi bűvészkedés
Nem bővül a foglalkoztatás, és erre egyelőre nincs is remény. A többi között így reagált Népszavának Adler Judit gazdaságkutató arra, hogy a KSH munkanélküliségi, foglalkoztatási adatait pozitív folyamat eredményeként értékelte a kormány. A szakember szerint azért nem nőtt a munkanélküliek aránya, mert a magyar munkavállalók külföldre menekülnek. A foglalkoztatás ügyében pedig a közmunkásokkal trükköznek.
Balog Zoltánra szerepet osztottak: megért, aláír, mosolyog
A kormány a nyugdíjak reálértékének megőrzése (év végén esetleg pluszjuttatásokkal való kiegészítése) és a „második hullámos” rezsicsökkentés mellett a pedagógus-életpályamodell 2013. őszi bevezetését sem szeretné függővé tenni a Magyarország elleni túlzottdeficit-eljárás esetleges megszüntetésétől. (Népszabadság)
A kormány módosítja a médiatörvényt és a bírósági rendszert
A párbeszéd a magyar kormány és az Európa Tanács között a médiaszabályozást illetően a végéhez ért, a magyar kormánytól kielégítő választ kaptunk az aggályokra, a médiaszabályozó testület így független, és különbözik attól, amit a kormány eredetileg fel akart állítani – így vezette fel Thorbjorn Jagland, az Európa Tanács főtitkára az Európai Politikaközpontban tartott beszédében azt, hogy megállapodásra jutott a kormány és az Európa Tanács a médiaszabályozással és az igazságügy még vitatott kérdéseivel kapcsolatban. Ezzel az ET befejezettnek tekinti feladatát. (Népszabadság, Magyar Hírlap)
Elbukja parlamenti frakcióját az LMP
A Népszava információi szerint nem lesz a jövőben parlamenti frakciója az LMP-nek. Bár a házszabály lehetővé tenné, hogy az LMP-ből távozók és a maradók megállapodjanak egymással, így ne szűnjön meg a képviselőcsoport, többek szerint a két csoport között túl nagy az ellentét ahhoz, hogy végül egyezségre jussanak.