Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) fõtitkára szerint csak olyan vállalkozásoknál lehet bérfejlesztés jövõre, amelyek…
Dávid Ferenc, a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetségének (VOSZ) fõtitkára szerint csak olyan vállalkozásoknál lehet bérfejlesztés jövõre, amelyek képesek nyereséget termelni, nem halmoztak föl kezelhetetlen adósságokat, illetve közüzemi tartozásokat.
A munkaadói oldal szerint a jelenlegi gazdasági helyzetben nem is lehet konkrét bérajánlásokat tenni. Mivel nincs, aki kifizesse a munkavállalói oldal bérfejlesztési javaslatait, másrészt ha egyezség is születik a bérnövelésrõl, azt a versenyszféra nagy valószínûséggel nem, az állami szektor viszont azonnal átveszi, és ez utóbbi mindezt az adófizetõk pénzébõl teszi.
Emlékezetes: az OÉT legutóbbi ülésén sem közeledtek az álláspontok az oldalak között. A munkáltatók továbbra is ragaszkodnak a 73 ezer forintos minimálbér-javaslatukhoz, míg a garantált bérminimumot (szakmunkás minimálbért) nem emelnék, a szakszervezetek pedig továbbra is 78 ezer forintos minimálbért ajánlanának és ragaszkodnak a garantált bérminimum emeléséhez is.
A VOSZ roadshow-ján, amelynek elsõ állomása Eger volt, elõadást tartott Palócz Éva, a Kopint-Tárki vezérigazgatója is, aki szerint a gazdasági helyzet meglehetõsen rossz, de nem kilátástalan. Magyarország kényszerpályára kényszerült a pénzügyi stabilitás megteremtése érdekében, és ha ez maradéktalanul teljesül, csak akkor kezdõdhet el a gazdaság élénkítése.
Forrás: Napi Gazdaság Online